polish deutsch
Potrzebujesz wolontariusza
ABC wolontariusza
Nasi wolontariusze
 
wielkość tekstu:

Zapraszamy Wolontariuszy
do Współpracy z Naszą Fundacją!!

Już blisko 70 młodych wolontariuszy z Polski, Niemiec, Austrii i Białorusi gościło w Fundacji, wspierając nasz zespół. Niektórzy pracowali z nami cały rok w ramach służby zastępczej lub za pośrednictwem instytucji Akcja Znak Pokuty (Aktion Sühnezeichen Friedensdienste ASF). Wiele osób przyjeżdżało do Fundacji w ramach praktyk studenckich na okres od 1 do 3 miesięcy.

Wolontariusze włączają się w naszą działalność, uczestniczą w przygotowaniu konferencji, wystaw, spotkań. Odwiedzają osoby poszkodowane przez Trzecią Rzeszę, spisują relacje, wspomnienia, przeprowadzają wywiady, które wykorzystują następnie w swoich pracach dyplomowych.

Niektórzy z nich są dziś pracownikami Fundacji lub instytucji zaprzyjaźnionych z nami. Przekonaliśmy się, że znaczna większość naszych byłych kolegów chętnie powraca do Fundacji, odwiedza nas lub utrzymuje z nami stały kontakt.

 

Dołącz do nas i zostań Wolontariuszem
Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie"!

Wspólnie z Tobą zastanowimy się nad ciekawym zajęciem dla Ciebie, odpowiadającym Twoim oczekiwaniom i zainteresowaniom. Wraz z liczną międzynarodową grupą naszych wolontariuszy możesz zaangażować się w różnorodne działania Fundacji, w dynamicznym, zaangażowanym zespole.

Staramy się rozbudować i rozszerzyć zakres działań wolontariuszy. Chcemy również, by w tym samym czasie mogło ich w Fundacji przebywać znacznie więcej. Jedną z możliwości, by temu sprostać, jest rotacyjny system wolontariuszy. Polega on na tym, aby wolontariusze poznali wszystkie aspekty i obszary działalności Fundacji, jednocześnie wykazywali się kreatywnością. Sądzimy, że system rotacyjny pozwoli młodym ludziom przekonać się o swoich najsilniejszych stronach, umożliwi wymianę doświadczeń z innymi wolontariuszami, a także - włączając wolontariuszy w całe spektrum działań Fundacji - zapobiegnie monotonii.

Wiele osób przekonało się już o życzliwej atmosferze, panującej w Fundacji oraz zyskało satysfakcję z pracy w naszym zespole.

Możesz się o tym przekonać sam!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy:
-opieka nad seniorami
-wolontariat w Fundacji
i skontaktuj się z nami: wolontariat[at]fpnp.pl dopisując w tytule maila "wolonatriat socjalny" lub "wolontariat instytucjonalny"

Czekamy na Ciebie!

 
Logo