Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Informacja/Prasa > Aktualności
We Wrocławiu ruszył największy portal niemcoznawczy: www.niemcy-online.pl

Portal informacyjny na temat Niemiec: Niemcy-online.pl tworzy 10 naukowców i dziennikarzy oraz Centrum Willy'ego Brandta. Z portalem na stałe współpracuje kilkudziesięciu doktorantów Uniwersytetu Wrocławskiego oraz naukowcy z całej Polski.

Portal to informacje, wydarzenia, komentarze, ale też raporty na temat najważniejszych dziedzin życia i relacji polsko-niemieckich. To także wypowiedzi polskich publicystów, naukowców, blogerów. Sporo materiałów audio i video, analiz i cytowań.

W ramach portalu powstanie również największa polska baza naukowców zajmujących się Niemcami i najobszerniejsza baza naukowych opracowań niemcoznawczych już zamieszczonych w Internecie.

Dzięki prostemu formularzowi każdy naukowiec zajmujący się tematyką Niemiec i krajów niemieckojęzycznych może w krótkim czasie zarejestrować się. Zapisanie się do katalogu niemcoznawców pozwala na nawiązanie kontaktów z innymi naukowcami danej dziedziny, którzy również zajmują się szeroko pojętą problematyką niemiecką. Ponadto osoby zapisane w katalogu niemcoznawców będą na bieżąco informowane o aktualnych wydarzeniach, konferencjach, wykładach i publikacjach. Rejestracja w katalogu niemcoznawców Niemcy-online.pl pozwala na szybką publikację online naukowych artykułów.

Dokładne dane adresowe, mailowe i telefoniczne będą dostępne tylko zarejestrowanym użytkownikom, pozostali czytelnicy portalu, zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych ich nie zobaczą. Dzięki stworzeniu platformy komunikacji dla niemcoznawców prostsze będzie organizowanie konferencji, spotkań czy publikacja naukowych tomów zbiorowych. Baza będzie na bieżąco uaktualniana.

Osoby zainteresowane mogą się zarejestrować bezpośrednio na stronie Niemcy-online.pl:
http://www.niemcy-online.pl/index.php/niemcoznawcy/rejestracja_

Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii