Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Informacja/Prasa
Pakiet informacji o Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie"

Archiwum i baza danych Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie"

W systemie hitlerowskiej polityki gospodarczej ziemie polskie traktowane były jako olbrzymi obóz pracy, eksploatacji i wyniszczenia, czego doświadczyły miliony obywateli polskich. Na ziemiach polskich zorganizowano 9 obozów koncentracyjnych i obozów zagłady, ponad 100 obozów karnych i blisko 2000 obozów pracy. Przymusowe zatrudnienie Polaków w gospodarce wojennej Trzeciej Rzeszy stanowiło jeden z podstawowych elementów eksterminacji narodu polskiego.
czytaj więcej...

FPNP w pigułce


Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" działa od 1991 r. Powstała w wyniku porozumienia zawartego pomiędzy rządem RP i RFN. Jest organizacją non profit, działa na rzecz ofiar prześladowań nazistowskich i polsko-niemieckiego dialogu. Prowadzi działalność społeczną, humanitarną i edukacyjną.
czytaj więcej...

 

Aktualne programy opieki Fundacji "Polsko-Niemieckie Pojednanie"

FPNP kontynuuje programy opieki nad ofiarami III Rzeszy, dostosowując je do zmieniających się potrzeb tej grupy osób. Nowym wyzwaniem jest dla Fundacji pozyskiwanie środków i docieranie z pomocą do tych poszkodowanych, którzy dotychczas nie otrzymali żadnych świadczeń zagranicznych, ani nie byli objęci pomocą ze strony FPNP.
czytaj więcej...

 
Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii