Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Informacja/Prasa > Aktualności
Otwarcie wystawy: "Naznaczeni. Mieszkańcy wsi polskiej na robotach przymusowych w III Rzeszy 1939-1945".

Wystawa - przygotowana przez Fundację "Polsko-Niemieckie Pojednanie" (FPNP) i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego - jest wyrazem pamięci o pokoleniu, które przeżyło lata wojny i okupacji, walcząc nie tylko o przetrwanie, ale też o wolność i godność. Utrwalając ich losy - pragniemy uczcić ich pamięć.

Oficjalne otwarcie wystawy nastąpiło 6 listopada 2008 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie. Wystawa pozostanie w Bibliotece do 20 grudnia 2008 r. Można ją zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od 9-20 i w soboty w godz. 9-13. Wstęp wolny.

Wystawa została otwarta przez Jarosława Kalinowskiego, Wicemarszałka Sejmu RP, Członka Rady FPNP, Andrzeja Przewoźnika, Sekretarza Generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Przewodniczącego Rady FPNP, Janusza Gmitruka, Dyrektora Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Dariusza Pawłosia, Przewodniczącego Zarządu FPNP. Gości powitał i spotkanie moderował R. Miazek, Dyrektor Biblioteki Rolniczej w Warszawie.
Wystawie towarzyszy folder.
Mamy nadzieję, że nasza wystawa przyczyni się do lepszego poznania losów Polaków w latach II wojny światowej i do spopularyzowania tej wiedzy, zwłaszcza wśród polskiej i niemieckiej młodzieży.Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii