Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Informacja/Prasa > Aktualności
25-lecie Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego

11 września pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego, pana Adama Struzika, odbyły się obchody 25-lecia, zaprzyjaźnionego z Fundacją, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie. W uroczystości udział wzięli m.in. wicepremier, minister gospodarki, pan Waldemar Pawlak, wicemarszałek Sejmu RP, pani Ewa Kierzkowska, posłowie, ministrowie, działacze ludowi, dziennikarze oraz licznie przybyli sympatycy MHPRL i ruchu ludowego.

Miło nam donieść, że wśród nagrodzonych medalem honorowym Muzeum znalazł się przewodniczący zarządu naszej Fundacji, Dariusz Pawłoś. Warto podkreślić, że Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" od wielu lat współpracuje z Muzeum czego dowodem jest wspólnie przygotowana wystawa "Naznaczeni" poświęcona mieszkańcom wsi polskiej na robotach przymusowych na rzecz III Rzeszy. Wystawa, cieszy się dużą popularnością i była prezentowana już w Warszawie, Siedlcach, Michniowie, a obecnie jest eksponowana w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego jest również cennym partnerem Fundacji przy realizacji programu dokumentacyjnego "Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką".

Z okazji jubileuszu gratulujemy dotychczasowych osiągnięć dyrektorowi Muzeum, panu Januszowi Gmitrukowi, całej Dyrekcji oraz wszystkim Pracownikom Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego i życzymy satysfakcji z pracy oraz wielu sukcesów w realizacji przyszłych projektów i przedsięwzięć.

Więcej informacji na temat działalności Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego znajdą Państwo na stronie:
http://www.mhprl.pl.

Galeria zdjęć:Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii