Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Informacja/Prasa > Aktualności
20 lat działalności Fundacji im. Konrada Adenauera w Polsce

Z okazji 20. rocznicy działalności Fundacji im. Konrada Adenauera w Polsce składamy najlepsze życzenia Dyrekcji Fundacji oraz wszystkim Jej Pracownikom.

Fundacja im. Konrada Adenauera jest ideowo bliska Unii Chrześcijańsko Demokratycznej (CDU). Działa w kilkudziesięciu krajach. 10 listopada 1989 r. - dwa miesiące po utworzeniu rządu Tadeusza Mazowieckiego - Fundacja im. Konrada Adenauera otworzyła swoje biuro w Warszawie. Było to pierwsze przedstawicielstwo Fundacji w krajach byłego bloku wschodniego. Wspierała Polskę w staraniach o członkostwo w NATO i UE.

Do działalności tej instytucji w Polsce należy *edukacja polityczna* poprzez organizację seminariów, konferencji i debat, które Fundacja organizuje sama, lub we współpracy z partnerami z Polski. Do projektów włączane są osobistości ze świata biznesu, polityki, Kościoła i nauki. Uzupełnieniem projektów Fundacji są *stypendia, programy studyjne i informacyjne** *w Niemczech i instytucjach Unii Europejskiej, a także publikacje wydawane lub dotowane przez tę instytucję.

Serdecznie gratulujemy Fundacji im. Konrada Adenauera jej ambitnej działalności w Polsce oraz życzymy wielu sukcesów w jakże ważnej misji na rzecz kontynuowania procesu integracji europejskiej i dbałości o dobre stosunki Polski i Niemiec.

Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii