Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Informacja/Prasa > Aktualności
Nowy projekt stowarzyszenia "małych braci Ubogich"
Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" pomaga samotnym, starszym osobom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Swoje działania opiera na zaangażowaniu wolontariuszy i ludziach dobrej woli.

Nowy projekt Stowarzyszenia skierowany jest do mieszkańców Warszawy po 65 roku życia, w szczególności do ofiar nazizmu. Umożliwia tym osobom korzystanie z bezpłatnych porad specjalistów z dziedziny prawa, medycyny, pomocy socjalnej oraz psychologii.

Projekt obejmuje weekendowe spotkania seniorów, które umożliwiają rozwój ich zainteresowań, poszerzenie wiedzy oraz przede wszystkim umacnianie więzi między nimi. Niezwykle cenne w realizowanym przedsięwzięciu są doświadczenia życia poszczególnych osób, ofiar nazizmu.

Dla grupy wolontariuszy zaangażowanych w działania, zostaną przeprowadzone specjalne warsztaty, między innymi z zakresu podstaw psychologii, zdrowia seniora i pierwszej pomocy oraz tematyki związanej z traumą. Podczas warsztatów omówione zostaną sposoby archiwizacji i dokumentacji materiałów z rozmów ze świadkami historii.

W Warszawie mieszka wiele potrzebujących, samotnych osób starszych. Nie bądźmy obojętni na ich potrzeby!!!

Zapraszamy Państwa do współpracy.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:
http://www.malilbracia.org.pl
oraz pod numerem telefonu 0 22 635 13 64.

Projekt realizowany jest przy współpracy z "Freunde alter Menschen" z Berlina oraz dzięki wsparciu finansowemu Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość".

PLAKAT pdf-64kb

Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii