Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Informacja/Prasa > Aktualności
Wyjazd świadków historii do Oranienburga

Członkowie Polskiego Związku Byłych Więźniów Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w towarzystwie opiekuna, pracownika FPNP - Davida Rojkowskiego, na zaproszenie stowarzyszenia "Zug der Erinnerung" odwiedzą Oranienburg od 06.11.08 do 09.11.08.
Wraz z dwoma gośćmi z Izraela i Niemiec oraz grupą młodzieży z różnych niemieckich miast, polscy goście uczestniczyć będą w rozmowach, warsztatach i projekcie "Związek pokoleń", który podczas kulminacyjnych uroczystości 08.11.08 zostanie zawarty symbolicznie pomiędzy świadkiem historii a przedstawicielem młodzieży. Podczas okolicznościowej prezentacji prac młodzieży na dworcu w Oranienburgu planowany jest również przyjazd "Pociągu Pamięci", oraz zwiedzanie mieszczącej się w nim wystawy poświęconej losom deportowanych.
Na spotkaniu oprócz świadków naocznych obecni będą również dyplomaci byłych krajów okupowanych oraz międzynarodowi przedstawiciele mediów.
Więcej informacji o stowarzyszeniu "Zug der Erinnerung" na niemieckojęzycznej stronie internetowej www.zugdererinnerung.de

Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii