Strona główna Polski Deutsch
wielkość tekstu:
Informacja/Prasa > Aktualności
Apel dotyczący programu "Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką"

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" - realizator Programu "Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką" - zwraca się z gorącą prośbą i apelem do wszystkich, którzy mogą pomóc zachować pamięć o mieszkańcach Warszawy pozbawionych życia lub represjonowanych w okresie okupacji.

Skala anonimowości polskich ofiar jest ogromna. Wiedza o nich przechowywana jest często tylko wśród członków najbliższej rodziny.

Zwracamy się więc z prośbą do wszystkich, którzy pamiętają lub posiadają dokumenty i mogą pomóc w ustaleniu nazwisk ofiar. Podzielcie się tą wiedzą. Nie możemy dopuścić do sytuacji, by pamięć o naszych najbliższych odeszła wraz z ostatnimi żyjącymi świadkami tamtych wydarzeń. Przywróćmy Im imiona i nazwiska, przywróćmy o Nich pamięć!!!

Program dokumentacyjny "Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką" umożliwia zebranie, również dzięki Państwa pomocy, po raz pierwszy w jednym miejscu informacji o wszystkich osobach pomordowanych i represjonowanych. Uzyskane informacje są dostępne w internetowej bazie obywateli polskich, którzy w latach 1939-1945 zostali zamordowani lub byli represjonowani pod okupacją niemiecką.

Więcej informacji o programie oraz kwestionariusz do wypełnienia znajduje się na stronie internetowej: www.straty.pl

Formularz można również wydrukować i po wypełnieniu przesłać na adres:
Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie",
ul. Krucza 36, 00-921 Warszawa;
tel. (22) 695 99 77.
Ankiety w formie papierowej dostępne są w siedzibie Fundacji.

Straty osobowe
Wystawa Zachować Pamięć
Wolontariat
Świadkowie hisotrii